Бесплатная база рефератов
Главная  |  Добавить работу  |  О прокте  |  Правила использования  |  Контакты  
Главная страница сайта База рефератовнаписать намКарта сайта

Реферат Визначні пам’ятки Лондона

Рейтинг реферата:

ЗМІСТ

ВСТУП 3

РОЗДІЛ 1. Визначні пам’ятки ЛондонаПОГЛЯД НА ЛОНДОН 4

РОЗДІЛ 2. БУДИНОК ПАРЛАМЕНТУ У ВЕСТМІНСТЕРІ 7

РОЗДІЛ 3. ТРАФАЛЬГАРСЬКА ПЛОЩА 9

ВИСНОВКИ 13

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 15

ВСТУП

У даному рефераті ми розглянемо визначні пам'ятки Лондона, столиці Об'єднаного королівства Великобританії й Ірландії.

Маються багато місць, що представляють інтерес у Лондоні. Серед них: Вестмінстерське абатство, Будинок парламенту, Букінгемський палац, Собор святого Пауля, Лондонський міст, Лондонський Тауер.

Лондон розташований на ріці Темзі. При перетинанні ріки Опорним мостом можна бачити Лондонський Тауер. Це – одне із самих старих споруджень міста. Багато сторіч назад це були фортеця, королівський палац і потім в'язниця. Тепер це - музей зброї.

На ріці Темзі недалеко від Лондонського Тауера, можна побачити Вестмінстерський палац, чи Будинок парламенту. Це - місце британського уряду, і це - одне з найбільш красивих споруджень у Лондоні. В одній з опор мається відомий Біг Бен, найбільший годинник Англії.

Букінгемський палац - лондонська резиденція королеви. Туристи завжди ходять дивитися на церемонію зміни охорони.

У Лондоні знаходиться безліч прекрасних площ. Деякі з них тихі, інші зайняті подібно Трафальгарській площі. Трафальгарська площа - центральна площа міста. Праворуч від площі мається Національна галерея, що має прекрасну колекцію європейських картин.

Собор святого Пауля - найбільша Англійська церква. Інша відома церква - Вестмінстерське абатство.

Лондон також відомий красивими парками. Хайд-парк - найбільш демократичний парк у світі, оскільки кожний може говорити що-небудь, що він знаходить приємним там.

У даному рефераті ми розглянемо докладно визначні пам'ятки Лондона.

РОЗДІЛ 1. Визначні пам’ятки ЛондонаПОГЛЯД НА ЛОНДОН

"Якщо Ви утомилися від Лондона, то Ви утомилися жити, тому що тут є усе, що можна чекати від життя" - так писав Семьюель Джонсон в 1777 році. І сьогодні він довідався б про усі чудові місця в місті, що розкинулися на берегах Темзи, що тече від Хемптон-Корта і будинку Парламенту до Кафедрального собору святого Павла, Лондонського моста і Тауера і далі до Гринвіча і моря.

Визначні пам’ятки Лондона

Коли письменник Герберт Уеллс у 1911 році написав: "Для мене Лондон - саме цікаве, найкрасивіше, саме дивне місто у світі", - епоха кінних візків і розкоші короля Едуарда підходила до кінцю. 20 століття вже готувалося кардинально змінити обрису міста: хмарочоси і Сіті, вежа центрального поштамту, Центр Мистецтва на південному березі і Докландс, який виділяється на тлі цього - діловий центр XXI століття. Однак Лондон, столиця світу, залишився вірний собі. Семьюель Джонсон і сьогодні міг би пити каву в Ковент-Гардене чи бродити по вузьких провулках Сіті до церквей і стаєнь, що нагадують про Середньовіччя. М.Уеллс і зараз міг би бути присутнім на дебатах у Парламенті, піти на концерт у Хол або слухати військовий оркестр у королівському парку.

Сьогодні Лондон є великим міжнародним центром і займає площу близько 625 кв. миль. Це дивний світ, що багато іноземних туристів бачать спочатку з висоти літака, дивуючи зиґзаґоподібній стрічці Темзі і красі численних мостів.

Визначні пам’ятки Лондона

Лондон став домом для 7 млн. людей, що живуть не в безіменних околицях, а в колишніх містечках, що складали його, у Вестмінстері й у районах, що зберіг риси свого провінційного минулого, - у Мерилбоні і Кенсінгтоні, Хемпстеді і Хайгеті, - там, де центральні вулиці й історичні пам'ятники нагадують про людей, що створили той Лондон, що кожне покоління відкриває для себе заново. Історія Лондона, зафіксована в документах, восходить на той час, коли на місці Вестмінстеру ще було болото. Римляні оселилися на території сучасного регіону Сіті приблизно в 60 році нашої ери, побудували міст через Темзу і створили знаменитий комерційний центр, що залучав безліч торговців. Значення Вестмінстеру, що був спочатку побудований як королівський палац незадовго до вторгнення в 1066 році Вільгельма-Завойовника, стало зростати після того, як він став місцем для засідання уряду. Палац знаходився недалеко від Темзи, поруч з Вестмінстерським Абатством, у декількох милях від Сіті.

Біг-Бен, голос Лондона, показує точний час з 1859 року. Будівництво годинної вежі висотою в 320 фунтів почалося в 1837 році при сходженні на престол королеви Вікторії. У цей час йшла реконструкція будинків парламенту, потерпілих від пожежі в 1834 році. Конструктор годиннику, Сер Едмунд Грімторп, архітектор і годинникар помер до того як дзвін вагою в 13,5 тонн був установлений за чотирма циферблатами годин, площа яких 23 кв. фунта.

Великий дзвін тріснув, його знову відлили, він тріснув ще раз, видавши знаменитий резонуючий дзенькіт. Чому дзвін називається Біг-Бен? Є дві версії. Можливо, що його назвали на честь валлійця, Сера Бенджаміна Холу, що у той час керував будівництвом. За іншою версією, назву було дано робітниками, що перевезли дзвін з ливарного цеху Уайтчапела на возі, запряженим 16 білими конями. Їхнім героєм тоді був боксер важкої ваги Бенджамін Каунт.

РОЗДІЛ 2. БУДИНОК ПАРЛАМЕНТУ У ВЕСТМІНСТЕРІ

У Вестмінстерському палаці, одному із самих знаменитих будинків світу, розміщається парламент Великобританії: палата лордів і палата громад. Перший палац був побудований для короля Едуарда-Сповідника, що вступив на престол у 1042 році. Сорок п'ять років потому для Вільгельма Руфуса, сина Вільгельма-Сповідника, побудували Вестмінстер-холл - самий елегантний зал у Європі, де в 1099 році був улаштований бенкет. У XIII столітті Генріх III-ій прибудував розписану палату, і під час його правління був скликаний перший парламент (від французького дієслова "parler" - говорити).

Визначні пам’ятки Лондона

У 1265 році сюди були запрошені лицарі з графств і представники різних міст. Через 30 років парламент став більш демократичним, тому що представники вже не призначалися, а вибиралися. До 1550 року члени палати громад і палати лордів зустрічалися окремо з членами парламенту у витонченій каплиці святого Стефана. У цей же час чудовий Вестмінстерський зал був прикрашений підбалочниками і різьбленими кутами.

Коли в 1660 р. до влади прийшов Карл II, череп Олівера Кромвеля вже в плині 25 років висів на піці, установленій на даху. У XIV столітті основною проблемою став ріст населення. Плани перебудови міста довелося прискорити після того, як один раз уночі небо над Лондоном було осяяно шаленим полум'ям пожежі. Вестмінстерський палац був охоплений вогнем у 1834 році. Його відновлення доручили Серу Чарльзу Беррі, що він і зробив у чудовому готичному стилі за допомогою Августа Пугіна, який виконав мальовничі орнаментні роботи. Каплиця святого Стефана була перейменована в Хол святого Стефана. Це широкий коридор з картинами, мармуровими скульптурами і лагуновим покажчиком на тім місці, де раніш стояло крісло спікера.

Склеп і Вестмінстер-холл збереглися, однак суміжна з ним палата громад була знову зруйнована під час другої світової війни. Кожен громадянин Британії має право на аудієнцію зі своїм депутатом парламенту. Такі зустрічі проходять у центральному лобі. Під час засідань парламенту можна стежити за дебатами з галереї для публіки. Навіть у королеви є обмеження. Під час державного відкриття сесій парламенту вона повинна сидіти на троні в палаті лордів, поки прем'єр-міністра і членів кабінету не запросять з палати громад. Цей звичай восходить до епохи Карла I, що ввірвався в зал, вимагаючи арешту п'яти членів парламенту. Але це йому не удалося.

РОЗДІЛ 3. ТРАФАЛЬГАРСЬКА ПЛОЩА

У зимовий час - правда, не щороку - на Трафальгарській площі можна спостерігати рідке для жителів британської столиці видовище - сніг. Запорошені білим пухом гриви чотирьох масивних львів, відлитих із трофейних французьких гармат і Колони, що охороняють п'єдестал п’ятидесятиметрової, Нельсона. Присипана снігом і шляпа-треуголка, що стоїть на вершині колони однорукого й одноокого героя морського бою 1805 року, у якому англійський флот розгромив спільні франко-іспанські сили Наполеона в мису Трафальгар. А поруч з колоною, як би змагаючись з нею в спрямованості до неба, стоїть величезна, обвішана гірляндами різнобарвних лампочок новорічна ялинка. З часів другої світової війни Норвегія щороку дарує Лондону величезну ялинку для Трафальгарській площі на подяку за звільнення її від фашизму.

Визначні пам’ятки Лондона

Знавала Трафальгарська площа і менш урочисті часи - розгін мітингів, криваві бунти. Не далі як у березні 1990-го, під час демонстрації протесту проти непопулярного тетчеровського подушного податку на площі вибухнув дійсний бій між демонстрантами і поліцією. Протягом 80-х і на початку 90-х років у будинку південноафриканського посольства, що виходить на площу, проходили безупинні цілодобові акції протесту проти апартеїду, і закінчилося усе лише з виходом на волю Нельсона Мандели.

По кутах Трафальгарської площі встановлені ще чотири п'єдестали, менш вражаючих, ніж нельсоновської. На цих п'єдесталах архітектор сер Чарльз Баррі, що продовжив у 30-х роках минулого століття роботу над розбивкою площі, що почав один з найвідоміших британських архітекторів Джон Неш, планував установити статуї чотирьох інших прославлених британців. Перший п'єдестал для установки кінної статуї самому собі відкупив за гігантську по тим часам суму в дев'ять тисяч гіней король Георг Четвертий. На два інших було дозволено пізніше водрузити скульптури двох воєначальників-колонізаторів - Лорда Хавелока, що придушив заколот в Індії, і сера Чарльза Непіра, завойовника індійської провінції Синд. А от четвертий п'єдестал дотепер пустує: за більш ніж сто років британці так і не змогли вирішити, хто ж гідний його зайняти.

З північної сторони площа обрамляє приосадкуватий неокласичний будинок з колонадою і куполом всередині. Це Національна галерея - головна картинна галерея Великобританії. Постійна експозиція галереї - не дуже велика, але те, що висить у її стінах, - усі без винятку зірки першої величини - Босх, Рафаель, Рембрандт. У 1991 році з західної сторони будинку відкрите нове крило Сейнсбері, де розмістилася сама багата за межами Італії колекція картин раннього Ренесансу. До Національної галереї примикає Національна портретна галерея, де висять портрети усіх видатних британців з тюдоровських часів і до наших днів. Вхід в галереї, до слова сказати, безкоштовний.

У північно-східному куті площі височіє церква Святого Мартіна на полях, що американці обрали за прототип своїх церков колоніального стилю, так що контури Святого Мартіна знайомі багатьом по голлівудських фільмах, таким, приміром, як "Відьми Іствіка". У цьому, найвідомішому місці Сент-Пола і Вестмінстерського кафедрального собору церкви Лондона поховані два видатних британських художники - Вільям Хоггард і Джошуа Рейнольдс. До створення Трафальгарської площі Святий Мартін дійсно стояв десь серед полів, удалині як від Сіті, так і від Вестмінстеру, і з появою на світ цієї площі дуже вдало в неї вписався. У підвалі Святого Мартіна на початку століття розташовувалася нічліжка для бездомних, під час Другої світової війни - бомбосховище, а зараз тут - чудесне недороге кафе, де під стародавніми зводами під звуки класичної музики можна небагато відпочити від лондонської товкотнечі.

Визначні пам’ятки Лондона

З південної сторони площі починається Уайтхолл. Да-да, тий самий, уздовж якого височіють міністерства та інші урядові заклади і від якого відходить коротенька вуличка Даунінг-стріт з резиденцією прем'єр-міністра. Вона, на жаль, закрита для туристів. З Трафальгарської площі в зазорі між будинками видніється стояче в кінці Уайтхолла казкове псевдосередньовічний будинок парламенту зі знаменитою годинною вежею Біг-Бен. А ледве правіше, у південно-західному куті Трафальгарської площі розташована Арка Адміралтейства, що веде до однієї із самих широких вулиць міста - Мол, що упирається іншим своїм кінцем у Букінгемський палац. Ледве північніше Молу і паралельно йому проходить інша відома вулиця - Піл Мол - чи, як це вимовляють американці, Пел Мел. Саме їй зобов'язана своєю назвою однойменна марка сигарет.

Визначні пам’ятки Лондона

А ще Трафальгарська площа - гігантська розв'язка кільцевого руху. Ревіння моторів і скрип гальм безупинного потоку машин навколо площі заглушає всі інші звуки і шуми. Саме на Трафальгарській площі починаються і закінчуються маршрути всіх нічних автобусів, що розвозять пізніх пасажирів по всьому неосяжному сплячому Лондону. Крім того, Трафальгарська площа - місце, з якого починається відлік усіх відстаней від британської столиці, а також місце проживання тисяч сірих голубів, як і багато інших лондонців живучих за рахунок нескінченного напливу туристів.

ВИСНОВКИ

У висновку хотілося б підсумувати сказане про визначні пам'ятки Лондона. У Лондоні нам надається можливість побачити самі знамениті і відомі місця Лондона: Будинок Парламенту, Вестмінстерське Абатство, Уайт Хол, Національну Картинну Галерею, Британський Музей, ми можемо побачити зміну варти в Букінгемському Палаці.

Будинок Парламенту і годинна вежа Біг Бен. Один з найголовніших і самих популярних символів Лондона. Цю назву Біг Бен одержав через вагу дзвону (big - великий) - 13 тонн. І по імені людини, яка зробила в 1858 році замовлення на його виготовлення - Бенджаміна (Бена) Холу. У прилягаючих до неї будинках з готичними зводами й арками працює законодавча влада Великобританії, Будинок Парламенту складається з Westminster Hall, House of Lords (Палата Лордів), House of Commons (Палата Громад).

Вестмінстерське Абатство. Тут водружають корони на голови всіх британських монархів - це коронаційний собор. Тут вже багато хто з них знайшли своє останнє пристановище. Теперішній будинок церкви був побудований у 1388 році на місці згорілого абатства, побудованого ще в XI столітті.

Національна Картинна Галерея. Одна з кращих галерей світу. Її збирали монархи однієї з найбагатших держав. Найбільш коштовною є колекція творів західно-європейського мистецтва (Леонардо да Вінчі, Рафаель, Рембрандт, Рубенс, Моне, Сезанн, Ван Гог). Зрозуміло, прекрасно представлена англійська школа живопису. Крім постійної експозиції, тут улаштовуються тематичні виставки, що звичайно стають подією.

Британський Музей. Виникнувши в 1753 році як сховище археологічних знахідок, реліквій і раритетів, зібраних з усього світу британським лікарем-мандрівником Гансом Слоаном, дуже швидко перетворився в найбільшу скарбницю Великобританії. До числа самих знаменитих експонатів відносяться Elgin Marbles - мармурові фрагменти Парфенона. Обов'язково зверніть увагу на Єгипетський і Ассірійські зали. У першому Ви побачите галерею з мумій і Розеттський камінь, завдяки якому удалося розшифрувати ієрогліфи. В другому - кам'яні барельєфи, що дають представлення про мистецтво древніх асирійців. У залі стародавніх рукописів можна розглянути манускрипти самого Шекспіра.

Собор Святого Павла (St' Раul's Cathedral). Велич цього міського кафедрального собору вишукано виділяється на тлі, що оточують його сучасних будинків ділового району City (Сіті). Побудований у 1675 році, він служить усипальницею Веллінгтона і Нельсона, став місцем вінчання принца Чарльза і Діани. Тут часто проводяться концерти і грандіозні меси, на які важко потрапити - занадто багато бажаючих оцінити приголомшливу акустику і стародавній орган, на якому грав сам Мендельсон. Під куполом з чудовими фресками розташувалася Whispering Gallery - Галерея шепоту. Слово, тихо вимовлене в одній частині галереї, чутно на відстані тридцяти метрів із протилежної сторони.

От ми і розглянули основні визначні пам'ятки Лондона, одного з найгарніших міст Європи.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Бренгауз Ю. Достопримечательности Лондона. Москва. 2002

2. Демографический энциклопедический словарь. Москва, 1985

3. Кредер А.А. “Новейшая история” ч.2; Москва, 1994

4. Максаковский В.П. География. Киев, 1997

5. Осипов В. “Британия глазами русского”. - Москва: Издательство АПН, 1976.

6. Покшишевский В.В. География зарубежных стран. Москва, 1971

7. Шевченко Л.М. и др. “Страны и народы”; Москва, 1979

8. http://www.stat.rol.ru

9. http://www.rol.ru

10. http://www.hero.rol.ru

11. http://www.referat.rol.ru

12. http://www.top100.rambler.ru

13. http://www.krugosvet.ru

Комментарии к реферату Визначні пам’ятки Лондона

оставить комментарий 

Ваше имя:
Отзыв:
Защитный код


Как часто вы пользуетесь базой рефератов?


    Главная  |  Реклама на сайте  |  Карта сайта  |  Контакты